Трюки на роликах

Роликові ковзани - улюблений спортивний аксесуар більшості дітей, підлітків, молодих людей і навіть дорослих. І неспроста, адже на них можна їздити всюди: по парковій доріжці, міських тротуарах, грунтовій стежині. До того ж навчитися кататися на роликах абсолютно нескладно, достатньо лише запам'ятати, як тримати рівновагу. Пару тренувань з досвідченим другом і вуаля: вас неможливо зупинити, ви весь у владі нових відчуттів!

Однак, коли ви вже оволоділи мистецтвом впевнено триматися «на колесах», у вас виникає бажання спробувати хитромудрі піруети і трюки, які майстерно виконують хлопці на відео в ютубі. Але, спробувавши розібратися, як їх робити, ви зовсім губитеся у величезній кількості інформації.

https://sport-extrim.com/images/upload/IMG_5870.JPG

У цій статті ми розповімо вам про основні маневрах і прийомах, які виконуються на роликових ковзанах, а також про те, які з них варто вивчити в першу чергу, щоб через короткий час стати справжнім роликовим гуру.
Отже, можна виділити три основні групи трюків на роликових ковзанах:

 без відриву від поверхні;
 з відривом від поверхні;
 комбіновані (фріскейт).

Трюки без відриву від поверхні
Такі прийоми мають на увазі обов'язковий контакт з поверхнею, тобто щоб хоча б один черевик торкався землі.
До цієї групи можна віднести:

• трюки для початківців: повороти, задній хід, їзда на одному ролику, присід на одну ногу і т.п. Типовий приклад: «місячна доріжка». Суть прийому полягає в тому, що ви рухаєтеся спиною вперед, при цьому один черевик повністю стосується поверхні і переміщається назад, а другий утримується носком і служить опорою.

• трюки, що виконуються «на ребрі» роликового ковзана, трюки-слайди. Найпопулярніший прийом - «паралельний слайд». Трюк дуже схожий на рухи, що виконуються вчасно спуску з гори на лижах боком. Суть полягає в тому, що ковзани розташовані паралельно, тіло трохи нахиляється в сторону, зворотну спуску. При цьому необхідно утримувати рівновагу, щоб під вагою власної ваги не впасти на спину.

• маневри з штучними перешкодами, наприклад, конусами, слаломні трюки. Це оригінальні піруети, які дуже схожі на спортивні танці. Яскравий приклад: style-slalom, при виконанні якого необхідно швидко прокотитися уздовж доріжки, на якій на певній відстані один від одного розставлені конусні фігури. У цьому прийомі важливі і техніка, і стиль, і управління роликами.

Трюки з відривом від поверхні

Це піруети, які виконуються у вигляді стрибків. При цьому техніка стрибків може бути найрізноманітніша: в довжину, у висоту, з трампліна, вільний рух, обертання і т.п.
Улюблений трюк ролерів: стрибок з обертанням. При його виконанні необхідно спочатку підстрибнути, а потім, перебуваючи в стрибку, повернутися на 180 ° С по вертикальній осі. Досвідчені спортсмени рекомендують новачкам тренуватися у виконанні такого трюку без попереднього розгону.

Комбіновані трюки

Такий вид трюків на роликових ковзанах часто називають фріскейта. Самі ж фріскейтери воліють називати його - паркур на роликах. Цей вид має на увазі поєднання декількох трюків: на ребрі, слалом, бічний швидкісний спуск з гірки, фігурні доріжки, баланс-маневри і просто їзда. Такі трюки дарують максимум задоволення і екстриму і вважаються найпопулярнішими серед спортивної молоді.

Насправді сьогодні існує величезна кількість всіляких трюків і маневрів, які шанувальники ролер спорту винаходять буквально кожен день і з задоволенням діляться ними в блогах або на своїх сторінках в соціальних мережах. Ми познайомили вас із самими основними - базовими прийомами, за допомогою яких ви навчитеся красиво кататися на роликах і придумувати власні спортивні па. Вам залишається всього лише купити роликові ковзани в Україні, якщо у вас їх немає, і відправитися в довколишній парк на тренування.
Якщо ж ви ще не визначилися з покупкою, наші менеджери дадуть відповідь на всі ваші запитання, а також допоможуть підібрати роликові ковзани для вас і вашого малюка.