Як гальмувати на роликах?

Бажаючи освоїти техніку катання, багато приділяють велику увагу розгону, поворотів, але не завжди - правильності скидання швидкості.
Як гальмувати на роликах, щоб «не занесло» і не вийшов новий удар? У пропонованих виробниками моделях користується популярністю знімний гальмо. Він допоможе новачкам освоїти пропоновані техніки зниження швидкості і в подальшому не боятися круто зупинятися на місці протягом декількох секунд.

https://sport-extrim.com/images/upload/IMG_5870-1500x1500.jpg

Способи гальмування

1. Як гальмувати на роликах для початківців? Із застосуванням гальмівного пристрою. Вперед виноситься нога з гальмом, позаду - активна нога при катанні. Маса тіла переноситься назад, передня нога розпрямляється до моменту торкання гальма з дорожнім покриттям.
2. T-stop. Попереду буде трохи зігнута опорна нога, ззаду, з поворотом ступні на 70-90˚ розміщується гальмує кінцівку. Роллер нахилений вперед, руки розставлені для збереження рівноваги в сторони. Друга нога стає баластом, що заважає руху, поступово на неї переноситься частина зусилля, що сприяє швидшій зупинці.
3. Чирка-Чирка. Ще один нескладний спосіб, що стосується того, як гальмувати на роликах без гальма. Наближення задньої ноги до передньої, поки колеса з обох ніг не почнуть стикатися.
4. V-stop. Ноги ставляться паралельно на рівень плечей, потім шкарпетки поступово повертаються всередину, у напрямку один до одного, утворюючи гострий кут. При цьому кінцівки «малюють» півколо.
5. Power. Цей вид зупинки нагадує катання на ковзанах. Потрібно розвернутися в напрямку, протилежному первісному руху. Низько присісти, сильно витягнувши гальмує ногу в сторону. При цьому колеса на її ролику повинні під нахилом все відразу торкнутися асфальту і почати прослизати. Метод не підходить для новачків, так як вимагає підтримки стабільного рівноважного стану після осьового розвороту і вміння утримуватися на одній нозі.
6. Slalom. Як гальмувати на роликах в цьому випадку? Метод нагадує спуск з гори на лижах, але не прямолінійно, а з заворотами. Суть методу полягає в гальмуванні зовнішньої ногою, яка не є осьової при віражі. За стійкість відповідає внутрішня нога, що формує мінімальний осьове переміщення.
7. Spin out. Зниження швидкості відбувається при русі по колу, нагадуючи циркуль. Основним елементом виступає нога, яка виробляє окружність. Цей варіант теж можна помістити в скарбничку цінності під назвою «як гальмувати на роликах для початківців».
8. переступання. Одна нога виноситься вперед і ставиться перпендикулярно напрямку переміщення роллера. Потім змінює напрямок і друга нога, яку ставлять співвісно першої.
9. Parallel. Цей елемент взятий з хокейної гри. Його особливість - швидка зупинка за рахунок різкого руху корпуса в розвороті на напівзігнутих ногах. При цьому обидві кінцівки рухаються в маневрі паралельно.

Ми детально розібрали 9 способів, навчальних, як гальмувати на роликах. Щоб уберегти себе від наслідків невдалих падінь, обов'язково надягайте шолом, захист на долоні і зап'ястя, наколінники. І не намагайтеся дріфтануть, щойно ставши на колеса